KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114018
*
nr 1411 4018
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, "Höstbjörk i Svartdal". Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 36x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 augusti 2021
kl 18:45:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 13:28:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Läs mer om Fritz Smedberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz smedberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Läs mer om Fritz Smedberg
nr 1411 4018
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, "Höstbjörk i Svartdal". Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 36x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/8 13:28:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.Läs mer om Fritz Smedberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz smedberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50